A sportmasszázs a sportolóknak elengedhetetlenül szükséges, valamint olyanoknak, akik különböző sérülésekkel, krónikus fájdalmakkal vagy korlátozott mozgástartományokkal élnek együtt. A sportmasszázs a test érzékeny részeit célozza meg, beleértve az adott sporthoz tartozó izmokat és azokat az izmokat, amelyeket ismételten használnak különböző sportágakban. Ellentétben a teljes test masszázzsal, a sport masszázs-terapeuta olyan problématerületekre összpontosít, mint a merev vállak, a merev nyak, az alsó hátfájás, a tenisz könyök, a golfkönyök, a karpantikus alagút szindróma, a húgyhólyag, a fájdalom a négysebességű izmokban, boka és lábfájás.
A testmozgás során testünk stresszt és feszültséget hoz létre a szervezet érzékeny részeiben. A sportmasszázs alkalmával a sporttevékenység során bekövetkezett elváltozásokat enyhíti, gyorsan és hatékonyan gyógyítja a kisebb sérüléseket. Fontos, hogy a sportoló megfelelő masszázst kapjon a speciális sportmasszázs-terapeutától, mert a sportmasszőr tudja, hogy mire van szüksége a testének
Sportmasszázs típusok:
Verseny előtti masszázs
Gyors tempójú, stimuláló masszázs, amely 10-15 percet vesz igénybe. 1-2 nappal az edzés vagy a verseny előtt. A verseny előtti masszázs célja, hogy segítsen a sportolóknak hogy úgy érezzék, fizikailag alkalmasak a győzelemre.
Verseny utáni sportmasszázs
Teljes testtel végzett relaxációs masszázs, amely legalább 60 percet vesz igénybe. Ez segít a sportolóknak egy edzés vagy verseny levezetésében.
Versenyközi vagy helyreállító sportmasszázs
Több egymás után következő versenyek között ssegít a sportolóknak a keményebb edzésben, illetve segít megelőzni a sportsérüléseket. Általában 15-30 percig tart.
Rehabilitációs sportmasszázs
Míg az orvos, a fizikoterapeuta és a tréner a sérült területre koncentrál, a rehabilitációs sportmasszázs a stressz csökkentésére és a gyógyítás elősegítésére szolgál. Segíti a test jó egészségi állapotát. A masszázs 15-30 percet vesz igénybe.
Hogyan segíthet nekem a sportmasszázs?
- Felkészíti a sportolók testét az optimális teljesítmény érdekében.
- Növeli a sport teljesítményét.
- Csökkenti a sport által a szervezetre kifejtett hatásokat.
- Javítja a funkciókat a masszázs során.
- Növeli a mozgáskorlátozó anyagok (tejsav) eltávolítását.
- Csökkenti az izomfeszültséget..
- Megakadályozza a sérüléseket.
- Gyorsítja a sérülések helyreállítását.
- Meglazítja a duzzanatot.
- Eltávolítja a fáradtságot.
- Visszaállítja a rugalmasságot és a mozgástartományt.
- Csökkenti az izomgörcsöket.
Sérült sportolók és akut fájdalmak
2-3 alkalommal egy 30 perces masszázs hetente, legalább 1 nappal az egyes foglalkozások között.
Általános fájdalom / feszesség
2 alkalommal 30-60 perc masszázs hetente (sportolóknak: ha nem versenyeznek).
1 egy 60 perces masszázs vagy egy 30 perces masszázs 2 alkalommal, hetente verseny közben.
Az egészség megőrzése és a sérülések megelőzése
1 alkalom 60-90 perc masszázs havonta.