Mit jelentenek a masszázs közös stílusai?
Mivel a masszázs-terápia folyamatosan fejlődik, ezért a sokféle kínálat a masszázst igénylő embert elbizonytalaníthatja. Melyik a legjobb masszázs számomra? Kérdezik. A különböző masszázs típusok lírásában két felsorolás segít, amelyek különböző kifejezéseket magyaráztak meg. Az első rész olyan kereskedelmi neveket sorol fel, amelyek gyakran kapcsolódnak a masszázs relaxációs stílusához; A második felsorolja a klinikai stílusokhoz kapcsolódó neveket. (A masszázs stílusa egy adott kimenetellel kapcsolatos speciális technikákat alkalmaz. Egy tipikus masszázsterápia során a terapeuta gyakran többféle stílust alkalmaz különböző célok kezelésére.)
Milyen relaxációs stílusok vannak?
A masszázs relaxációs stílusai finom technikákat kínálnak. A relaxációs masszázs célja vagy szándéka a stressz csökkentése, az általános wellness, az izmok lazítása, a fájdalomcsökkentés és a testfolyadékok (például a vér) mozgatása a sejtek táplálására és a hulladéktermékek eltávolítása.
A pihentető masszázs céljai:
- Feszes izmok (csomók) és egyéb fájdalmak és fájdalmak enyhülése.
- Elősegíti a megfelelő vérkeringést.
- A stressz csökkentése.
- Általános jó közérzet.
- Javuló hangulat (a depresszió, a szorongás és a harag csökkenése).
- Javuló alvási szokások.
- Fokozott energia és vitalitás.
Stílus / Kereskedelmi nevek Közös technikák:
- Svéd relaxáció.
- Csecsemőmasszázs.
- Terhességi masszázs.
- Watsu.
- Lomi Lomi.
- LaStone terápia.
- Esalen masszázs.
- Ülő masszázs.
- Geriátriai masszázs.
- Masszázs az „orvosilag törékeny” betegeknek.
- Gyógyfürdő.
- Forró vagy hideg terápiák.
- Statikus tömörítés.
- Irányított légzés.
- Közvetlen nyomás / statikus súrlódás.
- Súrlódás.
- Csúszás (könnyű).
- Kézi gördülő.
- Holding.
- Dagasztás.
- Ütés.
- Ringató-toló.
- Rázás.
- Passzív nyújtás.
- Rezgés.
Melyek a klinikai irányelvek?
A masszázs klinikai irányelvei különböznek a relaxációtól, mivel a terápiás célokra összpontosítanak (például az izomgörcsök felszabadítására, vagy a sérülések által érintett speciális izmok erősítésére vagy nyújtására). Az izom és / vagy a környező kötőszövet pontosabb manipulálását alkalmazzák, és más szervezetekre is kiterjedhetnek, mint például a nyirokrendszeri, keringési és idegrendszer.
A klinikai masszázs céljai:
- Csökkentse a fájdalmat.
- Távolítsa el az izomzat feszességét.
- Javítani a sérült szöveteket, izmokat, inakat, szalagokat.
- Letapadás feloldása.
- A hegszövetek lazítása.
- Az idegszövet lazítása.
- Nagyobb rugalmasság és mozgási tartomány.
Masszázs esetén a gondoskodó, biztonságos érintés elősegíti a lazítást. Ez a fájdalomcsillapítással együtt általában „relaxációs reakciót” termel.
A relaxációs válasz olyan állapot, amelyben a szív és a légzési megfelelően lelassul, a vérnyomása lecsökken, a stressz hormonok termelése csökken, és az izmok pihennek. A relaxációs válasz szintén növeli a szerotonin rendelkezésre álló szintjét, amely a testben olyan vegyi anyag, amely pozitívan befolyásolja az érzelmeket és gondolatokat. Kutatások igazolják a masszázs és a szerotonin szint közötti kapcsolatot az agyban.
A relaxációs válasz csökkentheti a stressz fizikai hatásait és csökkentheti a stresszel járó kockázatokat, például magas vérnyomást, szívritmuszavarokat, szorongást, álmatlanságot, tartós kimerültséget, szexuális zavarokat, emésztési rendellenességeket és pszichológiai problémákat.
Mik a mechanikai válaszok?
A masszázsnak két fő fizikai hatása van:
- A vér és a nyirokkeringés növekedése.
- A lágyrészek (izom, kötőszövet, inak, szalagok) relaxációja és normalizálódása, amely idegeket és mélyebb kötőszöveteket lazítja el.
A vérkeringés javítása
A vérkeringés javulása részben a lágyszövet fizikai stimulációjának, részben pedig a relaxációs reakció részeként felszabaduló vegyi anyagoknak köszönhető.
A jobb keringés fokozza az oxigén és a tápanyagok szállítását az izomsejtekre. A megfelelő sejttermelés esetén a szövetek hatékonyabban működnek. A hatékonyabb működés a hulladéktermékek eltávolítását eredményezi, és növelheti a felesleges folyadékok felszívódását, és csökkentheti a lágy szövetek duzzadását.
A masszázs terápia ellazítja az izomszövetet, ami csökkenti a fájdalmas összehúzódásokat és görcsöket. A masszázs csökkentheti az idegek összenyomódását is. Amikor az izmok összehúzódnak, néha összenyomják az őket körülvevő idegeket. Amikor ezek az izmok nyugodtak, az idegek már nem feszülnek, és elméletileg megfelelő tápanyagokat kaphatnak, és hatékonyabban működhetnek. Az egészséges idegműködés megfelelő agyi tevékenységet eredményez.
A bőr érintése vagy a masszázs alkalmazása ellazítja az izmokat, az inakat és a szalagokat. Ezenkívül, bár a test mélyebb szöveteit, például a mély gerincizomzatot nem lehet könnyen elérni egy masszázsterápián, az izmok felületesebb rétegeinek felszabadulása szintén befolyásolhatja ezeket a mélyebb rétegeket.
A masszázs előtt
A masszázs igénybevétele előtt először is, győződjön meg róla, hogy megfelelően felkészült. Ha lázas bőrirritációi vannak (pl. napégés) vagy rendszeresen gyógyszert szed (ha a masszázs befolyásolhatja a szükséges adagolást), akkor halassza el a masszázst
- A masszázst megelőző napokban sok vizet inni!
- Ne egyen közvetlenül a masszázs előtt!
- Érkezzen időben a tervezett masszázs helyszínére és igyekezzen megnyugodni!
A masszázs alatt
Általában a masszázs a masszőr egy masszázsasztalon végzi amelyet egy lap vagy egy nagy törülköző borít. Győződjön meg arról, hogy kényelmes fekszik, jelezze a masszőrnek ha valami nincs rendben. Mondja el a masszőrnek, ha a szobában hideg van illetve, jelezze az igényeit (zene vagy teljes csend a masszázs idején). Mindenképpen mondja el a masszőrnek, ha egy másik típusú zenét szeretne, vagy ha csendben szeretne lenni.
Hogyan lehet a legtöbbet kihozni a masszázsból?
- Legyen nyitott a masszázs során átélt élményre és érzésekre!
- Lazítson és összpontosítson az érintésre vagy a technika érzésére.
- Ne felejtse el a helyes légzést, mert ez segít kikapcsolódni. Az érzékenyebb testrész masszírozása közben sem felejtsen lélegezni.
Nem javasolt a masszázs
Az alábbiakban számos masszázs ellenjavallatot sorolunk fel, a teljesség igénye nélkül.
Nyitott sebek – Bármilyen vágás, zúzódás.
- Izomszakadás – Az akut szakaszban a masszázs növeli a vérzést és a szövetkárosodást, és meghosszabbítja a gyógyulást. A kezdeti 48-72 óra után a masszázs lehetséges, de ez a sérülés mértékétől függ.
- Ínszakadás – A fentiek az ín sérülésekre is érvényesek. Az ínszakadás műtétre, nem masszázsra szorulnak.
- Izom és ín részleges szakadása – A masszázs 48 óránál rövidebb időtartam után is lehet, hosszabb ideig súlyosabb sérülések esetén.
- Rándulás – Ezek a sérülések okozzák a vérzést az izomban. A sérülés után túl korai masszázs okozhat további károkat, és Myositis Ossificans-hoz (csontnövekedés az izomba) vezethet.
- Periostitis – csontszövet gyulladása. A csontba közvetlenül történő masszírozás irritációt okozhat. Lehet, hogy masszírozza a környező izmokat, de távol marad a csonttól.
- Rheumatoid arthritis és köszvény – Ezek gyulladásos állapotok. Ugyanezek a szabályok érvényesek az akut sérülésekre is. A masszázs további gyulladást okozhat.
- Myositis ossificans – A rossz összezúzódás vagy izomtörés elkezdhet meszesedni (csontolni). A masszázs súlyosbítja a károkat.
- A bőr és a lágyrész fertőzései – A terápiában a bakteriális fertőzések, vírusfertőzések és gombás fertőzések terjeszthetők a test más területeire. A fájdalom a fertőzésből is származhat, nem sérülés, így a masszázs nem segít.
- Trombózis – A masszázs során az erek tágulnak és károsíthatjuk a szívet.
- Műerek – Kerülni kell a mesterségesen beültetett mesterséges ereket.
- Vérzési zavarok, mint például a hemophillia – A masszázs károsíthatja a szöveteket és vérzést okozhat.